FESTİVALİMİZ MUHTEŞEMDİ
    İlçemizde yıllardır yapılmakta olan ve bu yılda 6. düzenlenen Uluslararası Türk-Yunan Dostluk Kültür ve Turizm Festivalimizi 08-09-10 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılmıştır.

    Festival etkinliklerimiz Uluslararası Güzelyurt Karma Resim Sergisi açılışı ile başladı.Uluslararası Güzelyurt Karma Resim Sergimizin açışını Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Ayhan ÖZÇİFTÇİ, Güzelyurt Kaymakamımız Yakup GÜVEN,Belediye Başkanımız Ünal DEMİRCİOĞLU,Gülağaç Belediye Başkanı Faruk TEYMEN ve resim sergisinde eserleri bulunan sanatçılar tarafından açılarak sergi gezildi.
    Daha sonra SODES projesi kapsamında restoresi yapılan ve faaliyete geçen ''Gelveri Kültür,Sanat ve Gençlik Merkezi Binası açılarak Belediye Başkanımız tarafından burada yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi.
    Festival programımız akşam etkinlik alanımızda Devlet Halk Dansları Grubunun gösterisi ile başladı.

    Daha sonra sahneye Kültür Bakanlığı sanatçılarımızdan Hasan ÖZTÜRK konseri başladı.

    Kültür Bakanlığı sanatçısından sonra havai fişek gösterisi yapılarak sahneye ünlü sanatçı Lara geldi.Yaklaşık 2 saat süren bir konser vererek festivale katılanları coşturdu.

    Belediye Başkanımız tarafından Lara ve Kültür Bakanlığı sanatçımız Hasan ÖZTÜRK'e katılımlarından ötürü hediyeler takdim edildi.
    Festival programımızın 2. günü akşamı ise yine Devlet Halk Dansları Grubunun gösterisi ile başladı.

    Daha sonra Belediye Başkanımız Ünal DEMİRCİOĞLU sahneye çıkarak festivale katılan herkese teşekkürlerini sundu.

    Daha sonra sahneye Aksaray Milletvekilimiz Mustafa SERDENGEÇTİ gelerek halkı selamladı.

    Kültür Bakanlığı sanatçısı Yıldız Çam ÖZDEMİR sahneye çıkarak konser verdi.Konser sonrası Belediye Başkanımız Yıldız Çam ÖZDEMİR'e katılımlarından dolayı hediyeler takdim etti.

    Daha sonra muhteşem bir havai fişek gösterisi yapılarak sahneye ünlü sanatçı İrem DERİCİ geldi.Ünlü sanatçı yaklaşık bir buçuk saat konser vererek festivale katılan herkesi coşturdu.Konser sonrası Belediye Başkanımız Ünal DEMİRCİOĞLU sahneye gelerek İrem DERİCİ'ye teşekkür ederek hediyeler sundu.
    Festival programımıza 10.000 lerce kişi katılarak muhteşem bir festival programı gerçekleştirildi.Katılımcılar festival programı için Belediye Başkanımıza teşekkür ederek festival programı tamamlandı.

 
BİZİ TAKİP EDİN